fbpx

Ücretsiz Danışma

Hayat döngünüzde çok önemli bir yeri olan ve muazzam bir yapıya sahip olan ayaklarınızdaki problemleri biliyor musunuz?

 • Tırnaklarınız batıyor mu?
 • Ayak ve tırnaklarınızda mantar var mı?
 • Tırnak boşalması sorununuz olabilir mi?
 • Ayak tabanınızda, parmak aralarınızda, parmak üstünde nasırlarınız var mı?
 • Ayak deriniz sertleşmiş ya da çatlamış olabilir mi?

Konusunda ihtisas sahibi ayak sağlığı uzmanlarımız ücretsiz ön muayene için sizi bekliyor.

Sağlık Ayaktan Başlar!

Ayaklarımız bütün yükümüzü çeken en cefakar organlarımızdır. Atalarımız “akılsız başın cezasını ayaklar çeker” demiş.

Ayaklarımıza ceza çektirmemek ve onlara gereken önemi göstermek gerekir.

Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Sağlam vücut, bakımlı ayaklar üzerinde durur.

Ayaklarımızın kıymetini unutmayalım.

Podocity sayfalarında ayak bakımı konusunda tüm aradıklarınızı bulabilirsiniz.

Ayaklarımız Neden Önemlidir?

Ayaklarımız; 26 kemik, 33 eklem, 100 bağ, çoklu kas ve tendon katmanları ve aynı zamanda sinir ve kan damarları ağına sahiptir.

Tüm hareketlerimiz genelde itme kuvvetine dayanır. Bunu da ayaklarımızın destek ve denge mekaniği sağlar

Bastığımız yer vücudumuza doğru bir karşı basınç uygular. Buna yerin itme gücü denir. Yerin itme gücü yürüdüğümüzde vücut ağırlığının 3 katı koştuğumuzda da vücut ağırlığının 8 katı kadardır.Yer ile temasımızı sağlayan ayaklarımız bu kuvveti karşılayan organlarımızdır.

0216 706 63 88 numaralı telefonumuzu arayarak randevu alabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

 • Medikal El Ayak Bakımı

  Estetik ve sağlığa yönelik bir bakımdır. Yüksek ısı sterilizasyonu, kimyasal dezenfeksiyon aletleri ve tek kullanımlık malzemeler kullanılarak hijyen bakımından hastane standartları sağlanmaktadır.
 • Batık Tırnak Bakımı

  Tırnak batması tedavisi tel sisteminin kullanılması ile günümüzde şikayetlerin ilk anda ortadan kaldırılması ve kalıcı iyileşme sağlaması açısından batık tırnakları problem olmaktan çıkarıyor.
 • Diyabetik Ayak Bakımı

  Diyabetik ayakların bakımı normal ayaklardan farklı yapılmalıdır. Diyabetik kişilerin ayaklarında ortaya çıkan küçük problemler, ihmal edildikleri takdirde ciddi ikincil komplikasyonlara yol açabilir.
 • Mantarlı Tırnak Bakımı

  Tırnak mantarına maruz kalan tüm bölge özel freze uçlarıyla ağrısız, acısız ve kanamasız olarak inceltilir. Destek medikal ürünlerle yoğun bakım sağlanır.
 • Nasır Bakımı

  Nasır tabakaları, özel freze uçları ile acı vermeden temizlenir. Baskının oluştuğu bölgeler koruma altına alınır, destek ürünlerle yeniden nasır oluşumunu engellemeye yönelik bakımlar yapılır.
 • Çatlak Topuk Bakımı

  Topuklardaki çatlaklar mikro organizmalar için vücuda giriş kapılarıdır. Düzenli aralıklarla yapılan bakımlar topuk çatlaklarının iyileştirilmesinde ve görünümün düzeltilmesinde çok etkilidir.
 • Deforme Olmuş, Kalınlaşmış Tırnak Bakımı

  Çarpma, darbe, baskı sonucu deformasyona uğramış, farklı nedenlerden dolayı şekli bozulmuş tırnaklar, yüzeyleri freze uçlarıyla inceltilerek tekrar şekillendirilir ve deformasyonları düzeltilir.
 • Deri Sertleşmesi ve Kalınlaşması Bakımı

  Ayak tabanında dengesiz basınç dağılımı ya da sürtünme nedeniyle sertleşme ve kalınlaşmalar oluşmaktadır. Özel freze uçları ile ciltteki ölü tabakalar temizlenir ve uygun ürünlerle bakım tamamlanır.

Yürüme Analizi ve Kişiye Özel Tabanlık

Yürüme ve Ayak Analizi

Baropodometrik Ayak Analizi

Podocity Ayak Bakımı merkezinde bulunan bilgisayarlı ayak analizi sistemine bağlı baropodometrik platform sayesinde, anatomik ve fonksiyonel problemlerin tespiti yapılmaktadır. Bilgisayarlı ayak analizi platformumuz yaklaşık 4000 dijital sensörden oluşur ve duruş ve yürüyüş sırasında ayak parmaklarını, yürüyüş türünü, ağırlık dağılımını, duruş ve hareket eksenini ve yürüyüz zamanını analitik olarak hesaplar.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Kişiye Özel Tabanlık

Podocity Kişiye Özel Tabanlık
Podocity Kişiye Özel Tabanlık

Dizlerinizde, bacaklarınızda, kalçalarınızda veya belinizde kronik ağrı yaşıyorsanız, bunun sebebi ayaklarınız olabilir. Bu rahatsızlığı gidermek için iyi bir seçenek kişiye özel tabanlık denemektir. Kişiye özel tabanlıklarda en iyi sonucu almak için bilgisayarlı ayak ve yürüme analizi sistemine bağlı baropodometrik platform verilerinden alınan değerlere ve yaş, boy, kilo gibi kişisel verilerinize göre üretilmiş modeller tercih edilmelidir.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Blog Gönderileri

Hastalarımız hakkımızda ne düşünüyor

Podocity’ye düzenli olarak medikal ayak bakımı için geliyorum. Ayaklarım hem sağlıklı hem güzel. Teşekkürler Podocity.

Kayla SipahioğluDanışman Riscom

Tırnak batması problemim vardı. Daha önce farklı yerleri denedim. Çare Bulamadım. Podocity’de tırnak teli uygulaması aldım. Tırnak batması problemim iyileşti ve tekrarlamadı. Bakımlarıma devam ediyorum.

Ahmet EnginDirektörGroupama

Babamın ayak tırnakları yaklaşık 20 yıldır çok kötü durumdaydı. Bütün tırnakları çok kalınlaşmış ve renkleri gri kara bir hal almıştı. Tırnaklarını kerpetenle bile zor kesiyorduk. Podocity Ayak Sağlığı Merkezinde tırnak yüzeyini inceltip ilaç tedavisi uyguladılar. Şimdi tırnakları sağlıklı insan tırnağı gibi. İnanılmaz bir şey. Tüm ekibe teşekkür ederiz.

Emine ErhanEv Hanımı

Ben diyabet hastasıyım. Podocity Ayak Bakımı Merkezinde ayak bakımlarımı yaptırıyorum. Hem ilgiden hem profesyonel hizmetten ziyadesiyle memnunum.

Kamuran Saim ŞimşekEmekli
Call Now Button
Görüşme başlat
Bize ulaşın.
Merhaba,
Lütfen Ankara ya da İstanbul hangi merkezimiz için görüşmek istediğinizi isim ve soyisim bilgisi ile belirtin.