Tırnak Batması Tedavisi Ankara

Tırnak batması tedavisi Ankara’da günümüzün en ileri teknolojisi olan titanyum tel sistemi ile yapılmaktadır.

Bu sistem batık tırnakların çekilmekten kurtarılması, olası tırnak batmalarının önlenmesi için zahmetsiz ve acısız bir yöntemdir ve kalıcı çözüm sağlamaktadır.

Titanyum tel teknolojisi nedir?

3to tel sitemi batık tırnak tedavisinde uygulanan yeni bir sistemdir. Bu sistemde batık tırnağın cerrahi olarak çekilmesine gerek kalmamakta ve uygulanan tedavi sonucu tırnak batması problemiyle ilgili şikayetler anında giderilmekte ve tedavi sonucunda tırnağın tekrar batması engellenmektedir.

Batık tırnakların çekilmekten kurtarılması, olası tırnak batmalarının önlenmesi için zahmetsiz ve acısız bir yöntemdir ve kalıcı çözüm sağlamaktadır.
Tel uygulaması diş hekimlerinin kullandığı diş teline benzer; ayak ve el tırnakları için, tırnak bozulmalarını düzeltici bir teldir. Uzmanlar aracılığı ile uygulanması gerekir.

3to tel sistemi aşağıdaki durumlarda kullanılır:

 • Etin içerisine batmış tırnakların kurtarılmasında,
 • Tırnak ağzının enfeksiyon kapması durumunda,
 • İçeriye doğru çok kıvrılmış tırnaklarda,
 • Etin içerisine hafifçe batmış tırnaklarda önlem olarak.

3to tel sistemi nasıl çalışır?

Ayak tırnakları keratin adı verilen esnek proteinlerden oluşmuştur. Keratin kendisini her 6 ila 12 ay arasında yeniler. Keratinin esnek ve kendini yenileyen yapısından ötürü tırnağınızın şeklini zamanla değiştirmek mümkündür.

Tırnak teli, batık tırnak tedavisine ince, sağlam ve hijyenik tellerin kullanılması ile modern bir yaklaşım sunar.

Bu teller ortodonti tedavisinde kullanılan diş telleri ile aynı mantıkla çalışır. Kıvrılan tırnağı her iki kenarından yukarı doğru çekerken tırnağın merkezine baskı uygulayarak ağrıyı hemen giderir ve tırnağa yapısına uygun olarak uzamasını öğreterek kesin tedavi sağlar.

Uçlarında kancacıklar olan iki çok ince yaylı çelik ya da titanyum teller, tırnak kenarlarının alt kısmına dikkatlice yerleştirilerek, bir ara tel ile birbirine bağlanır. Böylece tırnak kenarları, enfeksiyonlu tırnak ağzından kaldırılarak, öne doğru çekilir. Bu sistem şikayetlerin derhal azalmasını sağlar.

Tırnak batması tedavisi Ankara’da sunduğumuz tırnak teli sitemi ile kalıcı bir iyileşme sağlar.

Ayak teli sistemi nasıl çalışır

Tel deriye baskı yapan tırnağı kenarlardan yukarı doğru çekerken merkeze baskı uygular.

3to tel sistemi nasıl uygulanır?

Uygulama örneği için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

 Tel sisteminin avantajları:

 • Tel takılırken hemen hemen hiç bir şey hissetmezsiniz.
 • Tırnak ve deri bölgesinin yükünü hafifletir. Ayak parmağınızdaki acıyı hızlı bir şekilde ortadan kaldırarak, rahatlama sağlar.
 • Ayakkabıların içersinde herhangi bir engel teşkil etmez.
 • Spor ve iş hayatında kısıtlama getirmez.
 • Tırnağın doğal uzamasını destekler ve kalıcı iyileşme sağlar. Problemin tekrarını büyük oranda ortadan kaldırır.
 • Ameliyata (tırnak çekilmesine) en iyi alternatiftir. özellikle şeker hastaları için çok avantajlıdır.
 • Tırnakların şekline  uyum sağlar.

Tırnak Batması Tedavisi Ankara’da bu avantajları sunmaktadır.

 3to tel sistemini nerede bulabilirim?

Bu sistemle tedavi ve uygulama, ancak bu konuda özel olarak eğitim almış uzmanlar tarafından yapılabilir. Tırnak batması tedavisi için tel uygulaması konusunda daha detaylı bilgi almak için tırnak batması tedavisi sayfamızı ziyaret edin.
Tırnak batması tedavisi Ankara’da Podocity uzmanları tarafından güvenle uygulanmaktadır.

Tırnak Batması Tedavisi Ankara için Hemen Online Randevu Alabilirsiniz:

Loading...

Bkz: 3to

11 cevaplar
 1. Nil
  Nil says:

  Başka bir merkezde 2 sene boşu boşuna zaman ve para harcadım bu yönteme… Tel takılı olduğu sürece evet, batık sorunum yoktu. Ama tel uygulamasını bitirdikten kısa süre sonra herşey eskiye döndü malesef. Hala batıkla uğraşıyorum. :(

  Cevapla
  • Podocity
   Podocity says:

   Nil Hanım merhaba,
   Tel uygulaması gerçekten uzmanlık gerektiren bir konu ve kullanılan tellerin yapısı da uygulamanın kalıcı olmasında etkendir.
   Biz merkezimizde Alman patentli orijinal 3to ürünleri kullanıyoruz.
   Tel uygulamaları sonrası hastalığın nüksetmesi ile ilgili yapılmış birçok bilimsel araştırma mevcut. Bu araştırma sonuçlarını “tel uygulaması konusunda yapılan klinik çalışmalar” adlı yazımızda okuyabilirsiniz.
   Sizi tırnak batması probleminizden kalıcı olarak kurtarmak için en yakın zamanda Podocity’e bekliyoruz.

   Cevapla
  • Hilal Özgün
   Hilal Özgün says:

   Murat Bey Merhaba,

   Online randevu sistemimiz üzerinden “ücretsiz ayak muayenesi” kliniğimizde analizinizi ücretsiz bir şekilde yaptırabilirsiniz. Analiz sonrasında fiyat sizlere özel olarak belirlenmektedir.

   İyi Günler Dileriz,

   Cevapla
  • Podocity
   Podocity says:

   Murat Bey merhaba,
   Ön muayenemiz ücretsizdir. Muayene sonrasında ayak sağlığı uzmanımız tedavi programı ve ücret bilgisini paylaşacaktır.
   Saygılarımızla,
   Podocity

   Cevapla
 2. İlknur BUDAK
  İlknur BUDAK says:

  Merhabalar öncelikle
  benim ayağımda yaklaşık 3 senedir tırnak batması var ve en son geçen yaz çok kötü olup doktora gittim doktor direk sat verip gel çekecez dedi ve çektirdim tırnağımı ama sorun şu ki bu sefer ayak tırnağımın 1 tarafı batarken bu sefer 2 tarafıda battı ve tırnağım çok kötü bir hal aldı. tabi bu sefer de tarih bu yılın 15 tatiline denk geldi o zaman başka doktora gittim ve doktor bana tırnağımın iki tarafından keserek sinirleri alacapı ve bir daha batmayacağını söyledi tırnağım şuan tam uzun değil yarım diyebilirim büyümedi ama tekrar tırnk btması olmaya başladı acıyor ve ben okuyorum çok sıkıntı çekiyorum o yüzden tekrar doktora gideceğim ama ne yapmnamı önerirsiniz 3. kez batıyor ve artık gerçekten o tırnak çektirme acısına katlnmk istemiyorum çözüm yolu ve önerilerinizi bekliyorum.

  Cevapla
  • Hilal Özgün
   Hilal Özgün says:

   İlknur Hanım Merhaba,

   Tırnak çekmesi malesef yanlış br yöntem.Tekrar tekrar çektirmek tırnak yatağınızın hafızasının kaybolmasına,tırnağınızın aslında uzamaması gereken yönlere doğru uzamasına sebep olur.Dolayısıyla anlık bir rahatlama sağlasada (çekme işlemi sırasında yaşadığınız büyük acıdan sonrası….) daha sonrasında daha büyük problemlere yol açacaktır.Kliniğimizde tedavi edici özelliği bulunan Alman malı 3TO Titanyum tellerle tırnak teli uygulaması, alanında uzman,sadece bu işin eğitimini almış uzmanımız tarafından uygulanmaktadır. Bu yöntem ile tırnak batığınız giderilip,tırnak hafızasının geri kazandırılması amaçlanmaktadır ve çektirmeye göre neredeyse acısız bir yöntemdir.

   Eğer bizimle birlikte sağlıklı ayaklara kavuşmak isterseniz sitemizdeki online randevu sistemimiz üzerinden “ücretsiz ayak muayenesi” alarak kliniğimizde analizinizi ücretsiz bir şekilde yaptırabilirsiniz. Analiz sonrasında fiyat hastalarımıza özel olarak belirlenmektedir.

   Geçmiş olsun dilerklerimizle.

   Cevapla
   • İlknur BUDAK
    İlknur BUDAK says:

    Aslinda dediginiz gibi o tel taktirmayi düşünüyorum ama işte ben tekirdagda oturuyorum burada tel tedavisi yapmiyor doktorlar o yuzden en yakin nerede yaptirabilirim diye araştırıyorum dedigim gibi ogrenci oldugum icin de çok fazla sıkıntı çekiyorum acısı beni çok yipratiyor

    Cevapla
    • Hilal Özgün
     Hilal Özgün says:

     İlknur Hanım Merhaba,

     Yolunuz Ankara ‘ya düşerse tel tedavisine başlayabiliriz. Sonraki süreçte tırnağınızın uzama hızına göre 1-1.5 ayda bir şekilinde ara tel değişimi ve bakımı yapılmaktadır.

     Geçmiş olsun.

     Cevapla
 3. Ali
  Ali says:

  Merhaba benimde tirnagimda batma var.bu tel olayını araştırdım ama kafama birkaç şey takıldı. Teli taktırdık diyelim peki bu telin ömrü nekadar ve ne sıklıkta değişiyor.surekli tel degistiricek ve ucretmi odiycez

  Cevapla
  • Podocity
   Podocity says:

   Merhaba Ali bey, teller titanyum teldir, iki ana ve bir ara telden oluşur. Bunlar tırnak batmasından kurtulana kadar parmağınızda kalırlar. Bu süreçte paslanma, bakteri üretme vs. gibi problemlere yol açmazlar. Bu sürecin ne kadar sürede biteceği ise tamamen kişinin tırnak uzama hızına bağlıdır. Matrixten (tırnak kökü) gelen yeni tırnak batmadan uzamasını öğrenene kadar teller tırnağa rehberlik eder. Bu rehberlik kişiye ve batık derecesine bağlı olarak 6 aydan bir yıl veya daha fazla bir süre dilimi boyunca sürebilir. Bu süreçte belli periyotlarla (4 ila 8 hafta) ara tellerin değişmesi gerekir ve bundan ücret talep edilir. Bu ücret içinde tırnak kesimlerini de uzmanlarımız yapar. Ana teller (daha kalın ve pahalı olan teller) sizin olur ve bunları kaybetmediğiniz sürece bunlar değiştirilmez.

   Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir