Dizlerinizde, bacaklarınızda, kalçalarınızda veya belinizde kronik ağrı yaşıyorsanız, bunun sebebi ayaklarınız olabilir. Bu rahatsızlığı gidermek için iyi bir seçenek kişiye özel tabanlık denemektir. Kişiye özel tabanlıklarda en iyi sonucu almak için bilgisayarlı ayak ve yürüme analizi sistemine bağlı baropodometrik platform verilerinden alınan değerlere ve yaş, boy, kilo gibi kişisel verilerinize göre üretilmiş modeller tercih edilmelidir.

Kişiye Özel Tabanlık Nedir?

Kişiye özel tabanlık ayaklarınızın tam şekli için kalıplanmış ve sadece sizin ayağınız için dizayn edilip üretilmiş özel iç tabanlıklardır. Bunlar ayağınız destekler, duruşunuzu düzeltir ve yürüyüşünüzü hizaya sokar.

Kişiye Özel Tabanlık Nasıl Yapılır?

1 – Önce bilgisayarlı dinamik yürüyüş analizi yapılır. Baropodometrik platform üzerindeki sensörler yürüyüş esnasındaki basış problemlerini ve bunu gidermek için gerekli taban analizi verilerini bilgisayar veri tabanına gönderir.

Podocity Dinamik Yürüme Analizi

2 – Statik duruş analizi analizi yapılır. Duruş problemleri bilgisayarlı analiz sistemi tarafından belirlenir ve olması gereken duruşu kazandırmak için sizin tabanınıza gerek yükselti alçaltı verileri bilgisayara gönderilir.

Podocity | Statik Duruş Analizi

3 – Ayak tabanı taraması yapılır.

4 – Cinsiyet, yaş, kilo, ayak numarası verileri bilgisayar sistemine yüklenir.

Kişiye Özel Tabanlık

5 – 3 boyutlu özel yazıcılarda bilgisayar sisteminden gelen veriler tam sizin ayak şeklinize göre EVA diye bilinen tabanlık malzemesi üzerine işlenir.

Podocity Kişiye Özel Tabanlık

Ayakkabıcılıkta EVA diye bilinen bu malzemenin tam adı Etilen Vinil Asetat’tır. Bu malzemenin iç yapısı gözenekli bir yapıda olduğu için aynı zamanda izolasyon sağlayarak kullanım açısından termal konfor sağlamaktadır. Yapı itibariyle üzerinde bakteri üretmediği için son derece sağlıklıdır. Isı ve soğuk geçirmeme özelliğine sahiptir. Doğaya saygılı bir malzeme olup, geri dönüşümlüdür. Tabanlık üzerine isteğe göre kılıf kaplanır.

Podocity Kişiye Özel Tabanlık

  • Ayak Muayenesi
    Kişiye Özel Tabanlıklarda Kampanya
    Tabanlığınızı Podocity‘den satın alırsanız; kampanya kapsamında  bilgisayarlı ayak analizi, dinamik yürüyüş analizi ve statik duruş analizi ücretsiz olarak yapılacaktır.

UCBL Tabanlık Nedir

California Berkley Laboratuvarı tarafından geliştirilen UCBL tabanlık, bozulmuş ayak şeklinin düzeltilmesi için özel olarak üretilmiştir.

Ayak Analizi İçin Hemen Randevu Alabilirsiniz: