California Berkley Laboratuvarı tarafından geliştirilen UCBL tabanlık, bozulmuş ayak şeklinin düzeltilmesi için özel olarak üretilir. Sert plastik malzemeden ya da sert eva malzemeden üretilen UCBL tabanlığın diğer tabanlıklardan farkı topuğu tamamen çevrelemesidir. Bu çevreleme sayesinde topuğunuzu olması gereken pozisyonda tutarak ayağın iç kemerini ve ön ayağın dışını da kontrol eder.

UCBL Tabanlığı Nereden Alabilirim?

UCBL tabanlık kişiye özel olarak üretilen bir tabanlık çeşididir. Yapılan bir takım analizler ve ayak tabanı taramasının artından özel malzemelerden üretilir. Yürüme analizi ve tabanlık yapan ortez/protez merkezleri ve ayak sağlığı merkezlerinde UCBL tabanlık yaptırabilirsiniz.

UCBL Tabanlık Nasıl Kullanılır?

  1. UCBL doğrudan ayağa giyildiği için her zaman çorapla giyin.
  2. UCBL’nizi ayakkabının içine, ayağınızı da UCBL’nin içine yerleştirin.
  3. UCBL kullanırken tabanın ayakkabıya rahatça oturması için bağcıklı veya cırtcırtlı (Velcro tip) ayakkabı tercih edin.
  4. Özel durumlarda UCBL’nin ayakkabıya tam oturması için ayakkabının biraz büyük olması veya ayakkabının iç tabanının çıkartılması gerekebilir.

İlk Defa UCBL Tabanlık Kullanacaksanız

UCBL tabanlığa alışma süresi 1 ila 3 haftadır. Bu süreçte kas ağrısı ve yorgunluk yaşayabilirsiniz. Bu yüzden tabanlığınızı başlangıçta bütün gün takmayın.

Rahatsızlık ve sorunların sebebi büyük oranda, ayağınız alışmadan aşırı kullanımdır. Ayağınızın kademeli olarak UCBL’ye alıştırın. Başlangıçta ayakta veya otururken fark etmeksizin 1 saat giyin. 1 saatin ardından çoraplarınızı çıkarın ve ayak tabanınızda kızarıklık olup olmadığını kontrol edin. 30 dakikanın ardından geçmeyen kızarıklık olmadığına emin olun. Bu kızarıklıklar diyabet ve ayağında duyu bozukluğu olan hastalar için önemlidir.

UCBL Tabanlığın Bakımı Nasıl Yapılır?

Tabanlığınızı nazik bir şekilde su ve sabunla yıkayın ardından havluyla dairesel hareketlerle kurulayın. Tabanlığınızda oluşan kokuları gidermek için alkolle dezenfekte edebilirsiniz.

Podocity’de UCBL Tabanlık Yaptırmak için Randevu Alma

Podocity Ayak Sağlığı Merkezinde UCBL tabanlık için randevu almak çok kolaydır.

Aşağıdaki on-line randevu sistemini kullanarak randevunuzu tercih ettiğiniz gün ve saat için kendiniz oluşturabilirsiniz.

Loading...

Aşağıdaki linklere lütfen göz atın:

Kişiye Özel Tabanlık

Kişiye Özel Tabanlık Neden Önemlidir?

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir