Zayıf Desteğe Sahip Bir Ayak, Zayıf Temelleri Olan Bir Bina Gibidir

Ayak tabanımız, vücudumuzu desteklemek ve ona itici güç vermek için en temel parçamızdır. Genel konforumuzu artırmak, günlük performansı artırmak ve yaralanma riskini azaltmak için ayak tabanımızın doğru şekilde desteklenmesini sağlamak çok önemlidir.

Bu nedenle seçkin atletler – en iyi koşucular, tenis, basketbol, futbol oyuncuları özetle performansına ve sağlığına önem veren bir çok insan kişiye özel tabanlıkları hayatlarının önemli bir parçası olarak görürler.

Bu Tabanlıklar Siz Hareket Ettikçe Görevini Yapar

Podocity Kişiye Özel Tabanlık

Özel kompozit tabanlıklar siz hareket ettikçe ayaklarınızla birlikte çalışır ve bu nedenle sporda avantaj sağlar. Ayak hareketinin dört aşamasına bakıldığında, kompozit bir iç tabanın neden önemli bir avantaj olduğunu anlayabiliriz:

1 – İlk Temas

Tabanlığınız ayağınız için bir kalıp görevi görerek, ayağınızın şeklini korur ve doğal şok emilimini artırır. Tabanlığınızda ayak hassasiyetinize uygun olarak kullanılan özel malzemeler bu süspansiyon özelliğini daha da geliştirir.

2 – Süspansiyon

Ayağınız yavaşladığında ve vücudunuzun ağırlığıyla yüklendiğinde, özel tabanlığınız ayağınızla birlikte çalışır. Aşamalı olarak enerji desteği sağlar ve ardından bir sonraki aşama için bu enerjiyi hazır halde depolar. Bu süspansiyon elemanları aynı zamanda tabanlıklarımızı daha fazla yanal ve çok yönlü kuvvetlerle spor aktiviteleri ve yoğun günlük koşuşturmaca için uygun hale getirir.

3 – Destek

Vücudunuz ayağınızın üzerinde hareket etmeye başladığında, özel tabanlığınız stabilite sağlar, böylece son aşama için enerji tasarrufu sağlarken yaralanmaya neden olabilecek gereksiz hareketleri azaltır.

4 – İtici Güç

Ön ayağın altındaki özel malzemeler, enerji dönüşü ile kıvamında sertlik arasında bir kombinasyon sağlayarak ayağı ileri doğru hareket ettirmeye ve zeminin bir sonraki döngü için hazır olmasına yardımcı olur.

Bilgisayarlı ayak analizi hakkında detaylı bilgi için Bilgisayarlı Ayak Analizi – Yürüme Analizi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kişiye özel tabanlık yapım aşamalarını görmek için Kişiye Özel Tabanlık sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hemen şimdi kendinize özel tabanlığınızı yaptırmak için online randevu alabilirsiniz: