fbpx

Bakım ve Uygulamalarımız

Bilgisayarlı Ayak Analizi

Her adımda istikrar ve esneklik sağlamak için insan ayağı, büyük kaslar, tendonlar ve bağlar ile birlikte bu amaca uygun 26 kemikten oluşur. Yürüme, koşma hatta yanlış duruş ayakta günlük mekanik baskıya neden olur.

Özellikle ayak kemikleri, kemiğin yapısı, esnekliği ve diğer yumuşak dokular nedeniyle bacağın olması gereken anatomik pozisyonunda bir sapmaya neden olabilir bu da doğru hareket ekseninden sapmaya yol açar. Örneğin, artmış elastikiyetli ayaklarda düz ayak, elastikiyeti azalmış ayaklarda ise kavus oluşabilir.

Yukarıda sayılan etkenler vücut mekaniğinin düzgün işleyişini etkileyebilir ve kademeli olarak ayak, diz ve omurga incinmelerine veya bu bölgelerde travmalara yol açabilir. Obezite ve sürekli ayakta kalma gibi faktörlerde bu durumu şiddetlendirebilir.

Kötü mekanik ekstremiteye bağlı en sık görülen problemler; plantar fasiit (en yaygın topuk ağrısı nedeni), kondromalazi patella (diz kapağı ya da dizin ön kısmındaki ağrıların yaygın bir sebebidir) , menisküs, topuk dikeni, metatarsal düşme, burkulma, yorgunluk kırıkları, aşil tendonu enfeksiyonu, sırt ağrı, çürükler vb olarak sayılabilir.

Podocity Ayak Bakımı merkezinde bulunan bilgisayarlı ayak analizi sistemine bağlı Baropodometrik Platform sayesinde, bu anatomik ve fonksiyonel problemlerin tespiti yapılmaktadır. Bilgisayarlı ayak analizi platformumuz yaklaşık 4000 dijital sensörden oluşur ve duruş ve yürüyüş sırasında ayak parmaklarını, yürüyüş türünü, ağırlık dağılımını, duruş ve hareket eksenini ve yürüyüş zamanını analitik olarak hesaplar.

BAROPODOMETRİK ANALİZLER

Statik Analiz:

Hasta, baropodometrik platfom üzerinde hareketsiz durur ve sensörlerin analiz ettiği bilgi bilgisayara kaydedilir.

Podocity Statik Duruş Analizi

Dinamik Analiz:

Hasta baropodometrik platform üzerinde normal yürüyüş hızı ve ve süresinde yürür. Hareket ve basınç algılayıcıları hassas sensörler sayesinde basış ve yürüyüş bilgilerini bilgisayarlı analiz sistemine gönderir.

podocity Dinamik Yürüyüş Analizi

KİŞİYE ÖZEL TABANLIK

Mekanik problemler, farklı yoğunluklarda kişiye özel tabanlık yapılarak düzeltilebilir, desteklenir, engellenebilir veya bakımı edilebilir. Kişiye özel tabalıkların tasarımı ve üretimi bilgisayarlı ayak analizi, yürüme analizi veri tabanı verileri, ağırlık, yaş, aktivite ve her bireyin genel ihtiyaçlarına göre yapılır. Her bir tabanlık çifti, yalnızca sahibine özeldir ve tüm ayakkabıları ortopedik ayakkabıya dönüştürür. Kişiye tabanlıklar ayak işlevini düzeltir, bacak ve bel eklemlerini korur ve duruşumuzu düzeltmeye yardımcı olur.

Kişiye özel tabanlıklarla ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Call Now Button